Bazény a příslušenství

Celoplastové bazény jsou vyráběny jako celek z polypropylenu a to v barvách modrá nebo tmavě modrá. Tento materiál je stabilizován proti UV záření a proto je odolný vůči slunečním paprskům, které nepoškozují jeho stále modrou barvu (odstín). Bazény jsou obvykle vyráběny ve dvou hloubkách a to 1,2m nebo 1,5m. Standardní tvary bazénu jsou obdélník, ovál ,kruh, ledvina, ale s ohledem na požití materiálu, lze vyrobit jakýkoliv jiný tvar dle přání zákazníka. Bazény větších rozměru jsou konstruovány přímo u zákazníka.

Na přání odběratele je horní hrana bazénu ukončena a to s přihlédnutím na terénní úpravy: celoplastový lem, hadicový lem, betonový lem, přílivový žlábek, bazénová krajnice.

K těmto bazénům je dále možno dodat dané příslušenství.

  • filtrace písková
  • skimmer
  • trysky
  • světlo
  • chromové nebo plastové
  • ... a mnoho dalších komponentů

Osazení bazénu

Bazén osazujeme na předem připravenou armovanou základovou desku o síle 10 až 15cm dle velikosti bazénu. Z důvodu zateplení podlahy doporučujeme na spodek uložit izolaci z důvodu tepelných ztrát. Taktéž provedeme zateplení celého obvodu doporučená síla na obvod 5cm. Nyní provádíme betonáž a to tak, že do bazénu napustíme nejdříve 25 – 30 cm vody, dojde tak k bezpečnému usazení bazénu. Potom po celém obvodě dáme 25 – 30 cm betonu. Tímto postupným dopouštěním vody a zároveň postupným betonováním dokončíme celou betonáž.

Pokud je nutno bazén vyrábět na místě, je nutno vykopat větší obvod a to minimálně o 60 cm po celém obvodě.